ERTÜ reklaamib kõikide retriiveritõugude pesakondi, kes

  1. omavad Eesti Kennelliidu tõunnistust ja
  2. kelle kasvatajad on ERTÜ liikmed (al. 01.08.16).

Enam ei kehti Eestis enam ühelegi retriiveritõule aretuse erinõudeid, kuid ERTÜ soovitab kasutada aretuses vaid neid koeri, kel on tehtud ametlikud terviseuuringud, ning eelistatult kasutada terveid koeri.

Kutsikasoovijal tuleks endal teha vajalik eeltöö ja valik – ERTÜ ei jaga konkreetseid soovitusi, kust pesakonnast kutsikas võtta ja kust mitte – valiku peab tegema kutsikaotsija. Palju kasulikke artikleid leiab siitsamast, ERTÜ kodulehelt. Inimesed, kes tunnevad huvi retriiverite vastu on teretulnud võtma ühendust ja pöörduma abi saamiseks tõuühingusse või otse kennelitesse ja meie retriiveriomanike poole.

 

 


Lugemist enne kutsika võtmist:

Kuldne retriiver / kennel Soft Soul / Harjumaa
Sünd: 03.07.2017 / loovutus augusti lõpus
Värv: kuldne
Meiepere Oh How Happy
Meiepere Oh How Happy

(EE LVA LTU & BALT JCH, LTU LVA EE & BALT CH, BALT JW’13, TLN JW’13 Golden Tunes Rocket Man x Meiepere Footprints In The Sand )

Tiitlid: EE, LVA & FI CH
Tervis: puusad A/A, küünar 0:0, silmad puhtad
Geenitestid: PRA1 & PRA2: puhas (vanemate põhjal)
Töö: sooritatud retriiverite tõukatse; kvalifitseeritud teraapiakoer

+
Soft Soul Easy To Love
Soft Soul Easy To Love

(EE JUN CH, EE JW´11, EE & LVA CH, EE W´14&15 Stanroph Snow Storm x Majik Belle Of The Ball)

Tervis: puusad C, küünar 1, silmad puhtad
Näitustel: 2 x EE JUN SERT, 2 x VSP Juunior

Kasvataja: Kennel Soft Soul. Mari-Liis Rihkrand
+372 5559 0683, mariliis.rihkrand (ät) gmail.com, Harjumaa.Kennelis Soft Soul on juuli alguses sündimas kuldse retriiveri kutsikad. Kutsikate pesakond on pikalt planeeritud ja põhjalikult läbi mõeldud. Mõlemad vanemad on uuritud tõuomaste haiguste suhtes ja neil on ametlikud uuringutulemused, mis kinnitavad, et nad on terved. Kõik kutsikaomanikud saavad soovi korral kaasa koopiad vanemate tõutunnistusest, näituse tulemustest ja terviseuuringutest. Kutsikate mõlemad vanemad on osalenud edukalt näitustel. Pesakonna isal on läbitud nii ametlik teraapiakoera eksam kui ka retriiverite tõukatse ning ta on mitme maa tšempion. Mõlemad vanemad on rahulike ja tasakaalukate kuldsetele loomupärase iseloomuga, saavad imeliselt läbi laste ja teiste loomadega. Antud pesakonnast loodame saada kauneid tõule vastava välimuse ja iseloomuga kutsikaid. Kutsikatega ei ole kohustust käia näitustel, kuid siiski otsin oma pesakonnale aktiivseid omanikke, kellel on soov koeraga igapäevaselt tegeleda. Kutsikate planeeritav loovutamise aeg on augusti lõpus ning selleks ajaks on nad kiibitud, eakohaselt vaktsineeritud, saanud ussirohud, omavad EU vet passi ja EKL (Eesti Kennelliidu) tõutunnistust. Kutsikad saavad uude kodusse minnes kaasa kutsikapakid, toitu esimesteks päevadeks, väga põhjaliku kirjaliku kasvatus- ja toitmisjuhendi, pesalõhnalise mänguasja, nõu ja abi edaspidiseks eluks. Võta minuga ühendust ainult väga tõsise huvi korral. Kirjuta palun endast ja oma perest ning missugused ootused on sul kutsikale. Hetkel võimalik panna ennast ootelisti ning peale kutsikate sündi teha juba eelbroneering.
Koduleht

Facebooki leht


Lugemist enne kutsika võtmist:

Siledakarvaline retriiver / kennel Royal Brown / Harjumaa
Sünd: 10.07.2017 / loovutus septembri keskel
Värv: maksavärvi
Almanza Northern Firework
Almanza Northern Firework

(Flatham’s Iskal Naolveind x Almanza Love Of My Life)

Tiitlid: PL JCH, PL CH
Tervis: puusad A/A, küünar 0:0, silmad puhtad

+
Chocolate Praline Z Grodu Hrabiego Malmesbury
Chocolate Praline Z Grodu Hrabiego Malmesbury

(Almanza Crash N’Burn x Camwood Copper Milk Aand Kofee)

Tervis: puusad A/A, küünar 0:1, silmad puhtad

Kasvataja: Kennel Royal Brown. Britta Puusepp
+372 502 9384, brittapuusepp(ät)gmail.com, Harjumaa.
 Koduleht


Lugemist enne labradori retriiveri kutsika võtmist:

Labradori retriiver / Kennel Perfect Sweet Dream / Tartu
Sünd: 19.07.2017 / loovutus septembri keskel
Värv: mustad ja kollased
His Majesty Bella Mare
His Majesty Bella Mare

(Ch Dickendall Buckstone Three Dog Night x Better Not Sell Bella Mare)

Tiitlid: POL JCH
Geenitestid: EIC: puhas
Tervis: puusad A/A, küünar 0:0, silmad puhtad

+
Perfect Sweet Dream Miss No Behave
Perfect Sweet Dream Miss No Behave

(EE LV LT BALT JCH EE JW´15 EE W´15 OGRE JW´15 Adventurer´s Rahmaninovs Concerto x EE LV LT BALT JCH EE LV LT BALT FI CH C.I.B Perfect Sweet Dream Break Every Rule)

Tervis: puusad A/A, küünar 0:0, silmad puhtad
Geenitestid: PRA: puhas, HNPK: puhas, CNM: puhas, DM: puhas, EIC: kandja

Kasvataja: Kennel Perfect Sweet Dream. Gredi Pikani.
+372 552 7000sweetchihua (ät) hotmail.com, Tartumaa, Ülenurme.Kennelis Perfect Sweet Dream on labradorid olnud juba üle 9 aasta. Olles pikalt planeerinud ja sugupuid uurinud, oleme jõudnud mitmete väga huvitavate plaanideni, millest üks on käesolev pesakond. Kutsikate ema Emmi on meie enda kasvandik ja kutsikahuvilistel on võimalik tulla tutvuma lisaks kutsikate emale ka kutsikate vanaema ja vanavanaemaga, kes kõik on edukad näitusekoerad ja lisaks terved (uuritud) ja tragid perekoerad. Kutsikate isa on uhke must iludus His Majesty Poolast, kelle sugupuus on üle maailma tuntud ja vääriliselt tituleeritud koerad. Vanemate terviseuuringute põhjal teame, et ükski kutsikas pesakonnas ei haigestu kunagi järgmistesse pärilikesse haigustesse: EIC, PRA, HNPK, CNM ja DM. Ootame neid kutsikaid pikisilmi oma kutsikakasti. Kui kutsikad on sündinud, kasvavad nad üles meiega ühistes eluruumides ja saavad beebieast alates olla osaks meie igapäevastest tegemistest. Kogu pesakond saab regulaarselt ussikuuritatud ja ka esimese vaktsineerimise enne kodudesse minekut. Lisaks on nad mikrokiibistatud ja neile väljastatakse EU vetpassid. Kodust saab kaasa veel kirjaliku kutsikajuhendi, mille oleme koostanud ise oma kogemuste põhjal, kirjaliku ostu-müügi lepingu ja mahuka kutsikapaki elementaarse vajalikuga. Kui oled huviline tegelema tulevikus näitustega või hobi korras retriiveritele omase jahitööga, siis oleme meelsasti valmis juhendama ja nõu andma. Ootame kutsikaomanikke liituma ka meie Facebooki kutsikagrupiga.
 Koduleht

Facebooki leht


Lugemist enne kutsika võtmist:

Viimane uuendus: 2017/06/19