ERTÜ reklaamib kõikide retriiveritõugude pesakondi:

  1. kes omavad Eesti Kennelliidu tõunnistust,
  2. kelle kasvatajad on ERTÜ liikmed.

Enam ei kehti Eestis enam ühelegi retriiveritõule aretuse erinõudeid, kuid ERTÜ soovitab kasutada aretuses vaid neid koeri, kel on tehtud ametlikud terviseuuringud, ning eelistatult kasutada krooniliste terviseprobleemideta koeri.

Kutsikasoovijal tuleks endal teha vajalik eeltöö ja valik – ERTÜ ei jaga konkreetseid soovitusi, kust pesakonnast kutsikas võtta ja kust mitte – valiku peab tegema kutsikaotsija. Palju kasulikke artikleid leiab siitsamast, ERTÜ kodulehelt. Inimesed, kes tunnevad huvi retriiverite vastu on teretulnud võtma ühendust ja pöörduma abi saamiseks tõuühingusse või otse kennelitesse ja meie retriiveriomanike poole.

***

Labradori retriiver / Kennel Perfect Sweet Dream / Tartumaa
Sünd: ~20.12.2017 / loovutus veebruari keskpaigas
Värv: pruun
Genuine My Brand Optimus Canis
Isa: Genuine My Brand Optimus Canis

(Mallorn´s Black Gangsta x Amazing Poppy Optimus Canis)

Tiitlid: EE JCH, BALT JW´15
Terviseuuringud: puusad A/A, küünarliigesed 0:0, silmad puhtad
Geenitestid: EIC: puhas, prcd-PRA: puhas, CNM: puhas, CY: puhas, DM: puhas, HUU: puhas, PKD: puhas, HNPK: kandja
Töö: sooritatud retriiverite tõukatse

Madame Royal Brown Otimus Canis
Ema: Madame Royal Brown Otimus Canis

(Mister Bean Z Grodu Hrabiego Malmesbury x Madecasse Optimus Canis Z Grodu Hrabiego Malmesbury)

Terviseuuringud: puusad A/A, küünarliigesed 0:0, silmad puhtad
Geenitestid: EIC: puhas, PRA: puhas, HNPK: puhas

Kasvataja: Kennel Perfect Sweet Dream. Gredi Pikani.
+372 552 7000sweetchihua@hotmail.com, Ülenurme vald, Tartumaa.Planeeritud pesakonna vanemad on mõlemad väga hea iseloomuga ja tervisega näitusekoerad, isa Lucca on lisaks läbinud labradoride tõukatse. Ema Miiaga plaanime katsele minna kevadel 2018. Kutsikad kasvavad üles meiega ühistes eluruumides, olles pidevalt osa meie igapäevastest tegemistest. Loovutuse ajaks on nad mikrokiibistatud, saanud korduvalt ussirohtu ja eakohaselt vaktsineeritud. Lisaks on nad läbi vaadatud meie loomaarsti poolt. Kõik kutsikad saavad kodust kaasa EU veterinaarpassi, Eesti Kennelliidu tõutunnistuse, meie kirjalikud kutsikahoolduse juhendid, ostu-müügilepingu ja mahuka kutsikapaki esmase vajalikuga esimesteks elupäevadeks uues kodus. Kutsikad kasvavad siseruumides, aga tutvustame neid sõltuvalt ilmaoludest võimalikult varakult ka koduhooviga. Lisaks saavad nad juba varakult tutvuda erinevate täiskasvanud inimeste ja lastega ning samuti teiste koertega. Vanemate geenitestide põhjal teame, et kõik kutsikad on PRA ja EIC vabad.

Me ei broneeri veel sündimata kutsikaid, aga meil on avatud ootelist kutsikaootajatele. Kui oled huvitatud, siis võta julgelt meiega ühendust e-maili või telefoni teel ja ootame liituma ka meie aktiivse kutsikaomanike grupiga facebookis.

 

www

Facebooki leht


Lugemist enne kutsika võtmist:

Viimane uuendus: 2017/10/17