Uue koera koju toomine pakub palju rõõmu, kuid koos elevusega kaasnevad ka kohustused.

Täiskasvanud koera võtmisel tuleb arvestada mitme teguriga. Võtke kindlasti ka arvesse kasvataja ja/või eelmise omaniku soovitusi koera treenimisel ja kohtlemisel.

Uus kodu

Täiskasvanud koera jaoks võib kodu vahetamine tõeline väljakutse olla. Nad on ju oma endised kaaslased ja tuttava keskkonna kaotanud.

Pakkuge uuele pereliikmele ohutu ja mugav äraolemine ― valmistage talle ette magamisase ja paigutage sinna lähedusse ka toidu- ja joogikausid. See on koera eriline koht, kus ta saab vajaduse korral „aja maha võtta“.

Tutvumine

Olemasolevale koerale uue koera tutvustamisel ärge eeldage, et neist saavad kohe parimad sõbrad. Andke mõlemale tutvumiseks piisavalt aega. Ärge unustage olemasolevale koerale piisavalt tähelepanu pöörata, et ta ei tunneks uue asuka suhtes ohtu. Pidage meeles, et steriliseerimata ja kastreerimata koertel on kombeks kaklusi alustada.

  • Soovitatav on tutvustamist alustada neutraalsel pinnal, kus olemasolev koer ei tunne end territooriumi valdajana. Hoides mõlemaid rihma otsas, laske neil teineteist rahulikult üle vaadata.
  • Kakluse tekkimise korral eraldage koerad koheselt ja oodake enne uuesti kokku viimist mõlema maharahunemist.

Kui kõigi jõupingutuste kiuste ei saa te neid omavahel ikkagi usaldada või kui nad lihtsalt ei harju teineteise olemasoluga, hoidke neid eraldi ja võtke ühendust professionaalse treeneri või käitumisspetsialistiga.

Kodus oleva kassiga tutvumine võtab tavaliselt kauem aega, kuid üldjuhtudel on läbisaamine saavutatav.

Treenimine

Teise ringi koer võib-olla korraliku koolituse saanud või siis vastupidiselt – ei tea kommetest midagi. Küsige teavet ja nõu eelmiselt omanikult või kasvatajalt, kuidas edasi käituda. Mõnel juhul peate varuma küllaldaselt aega, et vanale koerale uusi trikke õpetada.

Toitmine

Kohanemise lihtsustamiseks pakkuge koerale sama toitu, mida ta sõi enne teie juurde saabumist.  Kui otsustate toidumargi muutmise kasuks, püüdke üleminek võimalikult sujuvaks muuta. Koerad on toidu muutuse suhtes suhteliselt tundlikud.

Segage uus toode hetkel kasutatava toiduga ja hakake uue toidu kogust 7-10 päeva jooksul vähehaaval tõstma ning vähendage samal ajal eelmise toidu kogust. Jätkake seni, kuni koer sööb ainult uut toitu. Ärge ehmuge, kui koeral on alguses seedehäireid. See on täiesti normaalne.

Viimane uuendus: 2011/02/11