Aretuse erinõuded: enam ei kehti Eestis mitte ühelgi retriiveritõul aretuse erinõudeid. ERTÜ soovitab siiski kasutada aretuses vaid neid koeri, kellel on tehtud ametlikud terviseuuringud, ning eelistatult kasutada krooniliste terviseprobleemideta koeri.

Kutsikate loovutusaeg: on tavaliselt alates 8. nädalast, kuid mitte varem kui 7-nädalaselt.

Otsi ja uuri: kutsikasoovijal tuleks endal teha vajalik eeltöö ja valik – ERTÜ ei jaga konkreetseid soovitusi, kust pesakonnast kutsikas võtta ja kust mitte – valiku peab tegema kutsikaotsija. Palju kasulikke artikleid leiab siitsamast, ERTÜ kodulehelt. Inimesed, kes tunnevad huvi retriiverite vastu on teretulnud võtma ühendust ja pöörduma abi saamiseks tõuühingusse või otse kennelitesse ja meie retriiveriomanike poole.

Vaata veel siia: kui te siit lehelt hetkel sobivat kutsikat ei leidnud, soovitame siia ikkagi aegajalt tagasi tulla. Enamus kasvatajaid alustavad kuulutamist siin lehel enamasti alles siis, kui emakoera tiinus on kinnitust leidnud – ca 30 päeva enne kutsikate sündi. 


Lugemist enne labradori retriiveri kutsika võtmist:

***

Labradori retriiver / Kennel Pramentos / Raplamaa
Sünd: 05.04.2024
Kutsikad: kollased ja mustad
Isa: Waterline´s Black Tie

(Waterline´s Luxor x Neptune´s Legacy Obsessed With Pink)

Terviseuuringud: puusad A/A, küünarliigesed 0:0, silmad – puhtad, süda – puhas
Geenitestid: EIC – puhas, HNPK – puhas, prcd-PRA – puhas , RD/OSD – puhas, SD2 – puhas

Ema: Pramentos Pink Star Diamond

(Waterline´s Dashing Dion x Bellissima Ragazza Z Grodu Hrabiego Malmesbury)

Terviseuuringud:  puusad A/A, küünarliigesed 0:0, silmauuring puhas
Geenitestid:  EIC, prcd-PRA & HNPK – vanemate järgi puhas
Tiitlid: EST JCH, EST, LTU CH, BALT W21, HeW21, TLNW22, EST W22

Kasvataja: Kennel Pramentos. Pille-Riin Sepp. Aespa, Raplamaa
+372 533 10 975, pilleriin.sepp( ät )gmail.com
____________________________________________
Meie kutsikad kasvavad üles koos meie pere ja teiste täiskasvanud koertega ning alates esimestest päevadest saab meie kutsikate tegemisi ja arengut jälgida ka läbi meie kenneli instagrami storyde. Harjutame kutsikaid juba varasest east ka küünte lõikusega, kõrvade ja hammaste vaatamisega jm ning erinevate koduste helidega. Lisaks õpetame neid juba varakult toas puhtust pidama ja õues käima. Pesakonna vanematele on tehtud kõik vajalikud terviseuuringud, nad on terved, väga hea iseloomuga, ilusad, sõbralikud ja aktiivsed labradorid. Loovutuse hetkeks on kutsikad saanud korduvalt ussirohtu, on kiibistatud ja saanud oma esimese vaktsiini, lisaks omavad kõik kutsikad EU veterinaarpassi ja Eesti Kennelliidu (FCI) tõutunnistust.
Koju minnes saavad kutsikad kaasa kutsikajuhendi, ostu-müügilepingu ja kõigil kutsikatel on teostatud ka enne koju minemist ülevaatus loomaarsti poolt ning neil on ka sellekohane tõend. Lisaks on kutsikapakis veel mänguasi, pakk toitu paariks päevaks jm.Kui oled meie kenneli kutsikast huvitatud, siis palun võta minuga julgesti ühendust! Saada mulle e-mail ning tutvusta veidi ennast/oma pere, varasemaid kokkupuuteid labradoridega ja koertega üldisemalt. Lisaks oleks tore, kui kirjutaksid ka oma ootustest/plaanidest uue tulevase sõbraga ning sellest kus ja kuidas ta elama hakkab. Lisaks otsime alati ka ühele-kahele kutsikale pesakonnast kaasomandiperet, kui oleksid sellest huvitatud, siis anna ka sellest teada! Meil on tulevasele pesakonnale olemas ootelist, kuhu kõik huvilised lisame, kuid enne kutsika broneerimist, ootan alati peresid külla, et nendega pikemalt ja põhjalikumalt tutvuda ja suhelda. Minu jaoks on oluline, et mul tekib usalduslik side perega, kus meie kasvandik elama hakkab, kuid sama oluline on see, et uus tulevane pere usaldaks ka mind, oma tulevase koera kasvatajat! Lisaks soovin anda endast parima, et kutsikas just Sinu perega sobib! Olen alati oma kasvandike jaoks olemas, rõõmus ja mures ning elan nende tegemistele kaasa!
www

Facebook

Instagram

***

Lugemist enne siledakarvalise retriiveri kutsika võtmist:

Lugemist enne kuldse retriiveri kutsika võtmist:

Lugemist enne kutsika võtmist:

Viimane uuendus: 2024/03/20