14. november, 2010

Kuni käesoleva aasta novembrini said kiibitud loomi registreerida loomaarstid, varjupaigad ja volitatud ametnikud. Nüüd saab iga loomaomanik oma koera, kassi, tuhkru või muu lemmiklooma andmed ise Kohalike omavalitsuste lemmiklommaregistrisse (LLR-i) kanda.

Enamik eesti omavalitsustest on vastu võtnud koerte ja kasside pidamise eeskirja, kus on sätestatud, et selle linna või valla territooriumil peetavad koerad tuleb mikrokiibiga märgistada ja kanda ametlikku Kohalike omavalitsuste lemmikloomaregistrisse (LLR). …

Selleks, et loomaomanik saaks ise oma looma registreerida, peab loom olema märgistatud mikrokiibiga. Mikrokiibi paigaldab loomale veterinaararst ning märgib kiibinumbri lemmiklooma passi.

Selleks tuleb minna Riigiportaali ning kasutada teenust nimega „Kiibitud looma registreerimine Lemmikloomaregistrisse LLR“. Kodanikuportaali saab siseneda ID-kaardiga või internetipanga kaudu. Looma registreerimisel tuleb sisestada omaniku kontaktandmed ning looma kiibi number, liik, tõug, nimi, sünniaeg, sugu ja välimuse kirjeldus.

Categories: leitud-kadunud koerad, varia

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2011/09/28

Comments are closed.