4. september, 2010

Ülemaailmse koerteregistri eestikeelne portaal aitab leida kadunud lemmiklooma ning tagab, et leitud koera omanik leitakse kiiresti üles. Globaalse koerteregistri www.worlddogsregister.com  eestikeelne lehekülg www.koerteregister.ee">www.koerteregister.ee eesmärk on pakkuda koeraomanikele kindlustunnet juhuks, kui koer kaduma läheb. Tänu registrile teab koera leinud inimene, kuidas saada kontakti koera omanikuga. “Enamik koeraomanikke puutub vähemalt kord elus kokku kurva probleemiga – pere lemmikloom jookseb ära ja jääbki kadunuks. See on valus teema tervele perele ja eriti lastele. Kuigi enamasti leitakse koer kellegi poolt üles, ei ole paljudel juhtudel võimalik leida tema omanikku,” ütles registri idee autor ja arendaja Indrek Tammemägi.

Tänu koera naha alla paigaldatud mikrokiibile on võimalik tuvastada koera peremehe kontaktandmed. Koerteregistri kasutajad saavad kiibiga varustatud koera ja enda andmed siduda internetipõhise koerteregistriga. See tähendab, et kui koer leitakse, on ka tema peremees hõlpsasti leitav ja kadunud lemmikloom jõuab turvaliselt koju tagasi.

Uutel koeraomanikel on võimalik soetada Koerteregistri stardikas, mis sisaldab mikrokiipi ja registreerimistasu. Pärast mikrokiibi paigaldamist loomaarsti juures tuleb kindlasti koer Koerteregistris registreerida, sest ainult nii on võimalik koera leidnud inimesel saada kontakti looma omanikuga.

“Koerteregister aitab vähendada varjupaikades olevate koerte arvu ja annab koeraomanikule kindlustunde, et ta on vajadusel kiiresti leitav,” ütles Tammemägi.

Koerteregistris on lisaks koera registreerimisele võimalik sisestada ja hallata kogu lemmiklooma puudutavat infot, sh kuulutusi, koera personaalseid andmeid, sugupuud, lisada pilte ja ka meditsiinilist infot.

www.worlddogsregister.com alustas tegevust kuus kuud tagasi ning on praegu eesti-, vene- ja inglisekeelne. Peatselt lisanduvad hispaania, portugali ja itaalia keel. Lisaks Eestile on tänaseks koeri registreeritud juba ka Venemaalt, Prantsusmaalt, Ungarist jm.

Lisainformatsioon:

Indrek Tammemägi Juhataja, tel +372 53 466 429, e-mail info(ät)koerteregister.ee 

Kas minu koer on registris?

Vaata lemmiklooma registri kodulehte ja kontrolli, kas sinu koer on kantud registrisse.

Categories: leitud-kadunud koerad, varia

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2022/10/18

Comments are closed.