17. september, 2012

Juunis 2012 valitud ERTÜ juhatuse liikmed – kes nad on ja millega tegelevad… 

Reeli Kuhi-Thalfeldt (esimees)

Reeli

Reeli

Meie peres on kaks isast labradori Porthos (Forest Fan Lysander) ja Aramis (Forest Fan Pontius Pilatus), kellel on tulemused nii retriiverite tõu- ja tasemekatselt kui ka jahikatsel veelinnule ja verejäljel. Mõlemad koerad käivad ka abikaasaga linnujahil ning on vahvaks mängukaaslasteks meie kahele väikesele lapsele.

Labradori kasuks otsustamisel sai määravaks nende ääretu optimism, sõbralik suhtumine kõigesse ja kõigisse ning meeletu tegutsemistahe. Koertega tegelemine on mind viinud nii näitustele kui ka tõuomastele katsetele, kuid huvitavamaks pean siiski viimast.

Tõuühingu tegemistes olen kaasa löönud alates sellest ajast, kui meie perre tuli Porthos. Alguses aitasin tõukatsete ning erinäituste korraldamisel, seejärel läbisin tõukatse koolitaja kursuse ja tegelen siiani retriiverite koolitamisega. Olen korraldanud tõu- ja tasemekatseid, koolituspäevi ja harjutuskatseid. Huvi tõttu fotograafia vastu olen jäädvustanud nii katseid kui ka mõningaid teisi vahvaid koeraüritusi.

ERTÜ juhatuses olen 2008.a alates. Käesolevast aastast täidan juhatuse esimehe kohuseid.

Monica Merima (ase-esimees)

Minul oli õnne kasvada üles koos koeraga. Esimene labrador liitus meie perega ligi tosin aastat tagasi ning koos kõigi järgnevatega kokku elab koos meiega praegu kümme erinevas vanuses labradori retriiverit. Meie kennelis sündinud kutsikad kannavad ühist „perekonnanime“ Elvendor.

Monica. Foto: Margus Merima

Monica. Foto: Margus Merima

Esimene labrador Muff on meid käppapidi juhatanud nii näituste, treeningute kui retriiveri tõuomase töö juurde. Tänu koertele on meie sõpruskond täienenud erakorsete inimestega ning ka koertega üle maailma. Abikaasa Margusest sai tänu meie koertele jahimees.

Olen läbinud retriiverite koolitajate baaskursuse ning kasutanud saadud teadmisi ennekõike oma koerte koolitamisel: tõukatsed on sooritatud enam kui pooltel meie koertest, nad omavad ka linnujahi kogemust.

Oma suurimaks töövõiduks ERTÜs loen esimeste ametlike tõukatsete toimumist aastal, osalemist erinäituste korraldamisel ja ühingu tegevuse korrastamisel. Labrador on kindlasti koer, kes on teinud pesa minu südamesse.

Koerad, loomad üldse ja loodushoid on teemad, mis mind sügavalt puudutavad. Koeratalu MTÜ kaudu oleme koos abikaasaga andnud oma pisikese panuse, et mõni hüljatud koer saaks endale uue võimaluse heas kodus.

ERTÜ juhastusse on mind valitud alates aastast 2006. Perioodil 2008-2012 täitsin ka esimehe ülesandeid. Praeguses koosseisus jätkan ase-esimehena.

Kaidi Reiljan-Sihvart (õigusküsimused)

Minu sügav huvi retriiverite vastu sai alguse päris esimesest oma koerast – labradori retriiver Saarast (Cára), kelle sain aastal 1999. Tänaseks on meie peres veel labradorid Mõmmi (Goodfellas Forever Alabama) ja Tess (Goodfellas Forever Barrymore) ning kassid Pipi ja Miisu-Reet.

Kaidi. Foto: Tiit Blaat

Kaidi. Foto: Tiit Blaat

Olen oma koertega osa võtnud nii näitustest kui ka tegelenud muude koeraharrastustega, kuid eelkõige on Saara, Mõmmi ja Tess siiski minu head sõbrad ja pereliikmed.

ERTÜ-sse kuulun alates selle asutamisest aastal 1999. Aastast 2004 olen andnud oma panuse ERTÜ tegemistesse juhatuse liikmena ning minu peamiseks tegevusvaldkonnaks on õigusküsimused. Mul on rõõm näha, et tänu paljudele pühendunud inimestele ja nende vabatahtlikule tööle on ERTÜ-st tänaseks kujunenud hästi toimiv ja üksmeelne tõuühing.

Monika Normann (registripidaja)

Monika

Monika

Minul on kaks koera – siledakarvaline retriiver ja ameerika kokkerspanjel. Spanjel on tubli agilitys ja kuulekuses. Sileda saabumisega lisandusid näitused ja tõukatsed.

Kuna pean oluliseks, et retriiverid saaksid teha seda, milleks nad on loodud, siis püüan igati abiks olla tõukatsete korraldamisel ning tulenevalt näitusepisikust olen alati valmis ja abis ka näituste korraldamisel. Olen atesteeritud ringikorraldaja.

ERTÜ juhatuses tegutsen alates 2010. Mina olen ERTÜ registripidaja.

Tatjana Zamorskaja (üritused, koolitus)

Tegelen koerte kasvatamise ja koolitamisega alates 2008 aastast. Mul on kennel, ja koerad, kes võidavad näitustel ja võistlustel. Praegu on mul neli koera — kaks kuldsed retriiverit ja kaks siledakarvalist retriiverit.

Tatjana

Tatjana

Läbisin koolitajate baaskoolituse ja sooritasin edukalt eksami, praegu valmistun sõnakuulelikkuse koolitaja eksamiks. Tegutsen koolitajana – sõnakuulelikkus, näitusekoolitus ja tõukatseks ettevalmistamine. Samuti on olemas ringikorraldaja ja liikumisjuhi diplomid. Alates 2010. aastast juhin Ida-Virumaa Koerasõprade Klubi LUCKY tööd. Korraldasin 2011. aastal rahvusliku näituse Narvas, kus oli ligi 500 osalejat.

Arendan end pidevalt treenerina, samuti püüan osaleda kõikidel üritustel, mis on seotud koerte ja koeraspordiga. ERTÜ tegevuses olen valmis jagama oma oskusi ja kogemusi — ürituste korraldamisel, tõuühingu arendamisel ja samuti venekeelsete retriiverite omanike kaasamisel tõuühingu tegevustesse.

Marilis Saul (koolitus, katsed)

Meie pere esimene labrador on sai toodud Lätist 1999. aastal. Buumer (Upatri Boomerang) tõi meie ellu palju rõõmu ja armastust ning peale tema lahkumist teadsin kindlalt, et ka minu järgmine koer saab olema labradori retriiver.

Marilis

Marilis

Praegu on mul energiline labradoritüdruk Sofi (Sophie for Dolbia Sykstus), kes on sündinud Poolas. Varsti peale uude koju jõudmist hakkasime käima kutsikate sotsialiseerumise grupis ja kutsikakoolis. 2011. a kevadel käisime esimest korda retriiverite tõukatse treeningpäeval, kus nägin seda sära Sofi silmis kui ta esimest korda lindu hoidis ja kandis. Sealt edasi hakkasime regulaarselt trenni tegema ja sügisel sooritas Sofi edukalt tõukatse. Seejärel asusime harjutama tasemekatsel osalemise nimel. Eelmise suve alguses alustasime ka kuulekuskoolituse trennidega, kus käime siiani ja vahepeal võtame osa ka mitteametlikest võistlustest.

ERTÜ juhatuse liikmena panustan oma energiat just tõu- ja tasemekatsete korrladamisse.

Pille-Riin Sepp

Mul on kodus 4-aastane must isane labradori retriiver nimega Merrilow Damaskus, koduselt lihtsalt Dassu. Tegeleme kuulekuskoolituse ja agilityga ning treenime hoolega tõukatseteks. Lisaks meeldib meile väga ka näitustel käia. Oleme palju võistelnud ka KK’s mitteametlikult ja saavutanud mitmeid-mitmeid esikohti ning nüüd on plaanis teha ära KK1 eksam ning asuda võistlema ametlikult, sama ka agilityga.

Pille-RiinLisaks meeldib meile ka niisama veeta aega heade sõprade seltskonnas, võtta ette pikki jalutuskäike mereääres ja metsas. Minu üheks suureks hobiks on ka fotograafia, olen pildistanud mitmetel näitustel ja erinevatel koeraüritustel ning Dassu on kindlasti meie enimpildistatud pereliige.

Labradore armastan ajast, mil mu kõrvalmajja kolis kollane isane labrador hüüdnimega Sky, teadsin, et see ongi see tõug, keda ma endale tahan – koer jalutas ilma rihmata, oli meeletult sõnakuulelik ning lisaks kõigele ka ääretult sõbraliku iseloomuga ning välimuselt väga ilus – temast on praeguseks saanud ka Dassu sõber. Käisin ka retriiverite erinäitusel koertega tutvumas ning tundsin taas, et see ongi minu tõug: juba nende positiivsusest pakatavate koerte vaatamisest läks meel rõõmsaks ning tuju heaks. Võin öelda, et sain täpselt sellise koera, kellest unistasin.

Retriiverite tõuühingus soovin anda enda panuse, et muuta retriiverite maailm kõigile uutele tulijatele meeldivaks. Koos oma koeraga on väga lahe midagi ette võtta, alati ei peagi tulema sellest midagi suurt ja uhket, sest tegelik võlu peitubki kogu selles protsessis – õppimises.

Jagan meelsasti oma teadmisi, nii palju kui neid on 4aasta jooksul kogunenud, ja aitan hea meelega kõiki, kes abi vajavad, nii palju, kui vähegi oskan.

Categories: ühing

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2013/08/23

Comments are closed.