Pille-Riin. Foto: autor teadmata

Pille-Riin. Foto: autor teadmata

Mul on kodus 5-aastane must isane labradori retriiver nimega Merrilow Damaskus, koduselt lihtsalt Dassu. Tegeleme kuulekuskoolituse ja agilityga ning treenime hoolega tõukatseteks. Lisaks meeldib meile väga ka näitustel käia.

Oleme palju võistelnud ka KK’s mitteametlikult ja saavutanud mitmeid-mitmeid esikohti ning nüüd on plaanis teha ära KK1 eksam ning asuda võistlema ametlikult, sama ka agilityga.

Lisaks meeldib meile ka niisama veeta aega heade sõprade seltskonnas, võtta ette pikki jalutuskäike mereääres ja metsas. Minu üheks suureks hobiks on ka fotograafia, olen pildistanud mitmetel näitustel ja erinevatel koeraüritustel ning Dassu on kindlasti meie enimpildistatud pereliige.

Labradore armastan ajast, mil mu kõrvalmajja kolis kollane isane labrador hüüdnimega Sky, teadsin, et see ongi see tõug, keda ma endale tahan – koer jalutas ilma rihmata, oli meeletult sõnakuulelik ning lisaks kõigele ka ääretult sõbraliku iseloomuga ning välimuselt väga ilus – temast on praeguseks saanud ka Dassu sõber. Käisin ka retriiverite erinäitusel koertega tutvumas ning tundsin taas, et see ongi minu tõug: juba nende positiivsusest pakatavate koerte vaatamisest läks meel rõõmsaks ning tuju heaks. Võin öelda, et sain täpselt sellise koera, kellest unistasin.

Retriiverite tõuühingus soovin anda enda panuse, et muuta retriiverite maailm kõigile uutele tulijatele meeldivaks. Koos oma koeraga on väga lahe midagi ette võtta, alati ei peagi tulema sellest midagi suurt ja uhket, sest tegelik võlu peitubki kogu selles protsessis – õppimises.

Jagan meelsasti oma teadmisi, nii palju kui neid on 4aasta jooksul kogunenud, ja aitan hea meelega kõiki, kes abi vajavad, nii palju, kui vähegi oskan.

Viimane uuendus: 2018/06/20