Kertu

Minu esimene koer, labrador Patric, sai 2014. aasta kevadel 14. aastaseks. Sama pikka aega on minu süda ja austus kuulunud retriiveri tõugu koertele. Lisaks labradorile elab minuga truu sõber, 9-aastane kuldne retriiver Jack.

Läbi aastate on mul olnud võimalus kasvatada, treenida, hoida lugematu arv teisi koeri. Nende kaudu olen osalenud palju näitustel, treeninud koeri kuulekuseks, tõukatseteks.

Lisaks on mulle antud võimalus kasvatada ise üles pesakond labradore ning aidata ilmale tuua mitmeid kutsikaid teistes kennelites.

Juba teismeeast olen korraldanud retriiverite sügispäevi ning muid kogunemisi. Aastal 2011 korraldasin esimese retriiverite erinäituse Tartus, Kõrvekülas (Eesti Retriiverite Tõuühingu alt).

Olen käinud end täiendamas erinevate kasvatajate juures ka välismaal (Dolphingham, Masialab, Dukeland) ning võtnud osa paljudest koerte teemalistest seminaridest Eestis.

Minu magistriõpingud Tartu Ülikoolis on samuti seotud inimeste ja koertevahelise kommunikatsiooniga.

Näen ERTÜ rolli retriiveri tõugu koerte populariseerijana, kelle südameasjaks võiks olla tõu iseloomulike joonte säilitamine. Soovin, et ERTÜ funktsioneeriks ühtse tervikuna, mille liikmed oleksid aktiivsed nii ürituste korraldamisel, nendel osalemisel kui ka aretusalaste küsimuste üle arutamisel. Tahan panustada ühingu tegemistesse näituste ja võimaluse korral katsete korraldamisega. Samuti soovin tõsta tulevaste ja praeguste retriiveriomanike teadlikkust tõuga seotud tervise ja -iseloomuprobleemidest ja võimalikest põnevatest harrastustest.

Viimane uuendus: 2015/12/11