Aet. Foto: Kristjan Pärt

Aet. Foto: Kristjan Pärt

Minu perre tuli esimene retriiver aastal 2002, kuldne retriiver Darry ehk Gypsy’s Soul Durril. Aasta hiljem lisandus Soomest Eesti üks esimesi siledakarvalisi retriivereid Happy, Chiccoxen Happy Hooligan. Siledakarvaliste retriiverite juurde olen nüüd ka jäänud kuna tõug on minu jaoks meeldiva kuid raske iseloomuga ning siledakarvaliste retriiverite omapärane lapsemeelsus on mulle hingelähedaseks saanud.

Tegelen aktiivselt jahiga ning hindan retriiverite puhul enim töö omadusi ning füüsist, mis oleks samal ajal silmale ilus ning samas ehitatud pikkadeks jahipäevadeks. Harrastan oma praeguse noore siledakarvalise retriiveriga Starworkers Risky Business nii jahil käimist kui ka tasemekatsetel osalemist. Varasemalt olen võistelnud SKs ja agilitys ning osalen oma koertega ka näitustel.

ERTÜ juhatuses panustan oma energiat tõu-ja tasemekatsete populariseerimisele, IT alaste probleemide lahendamisele ning aretusreeglite arutamisele ja vastu võtmisele. Leian, et tänapäeval on retriiveri tõugude tervised ja tõupärased omadused tugevas taandarengus ning soovin seda võimalikult palju pidurdada.

Viimane uuendus: 2014/08/26