7. august, 2001

Kujutage ette kadakaid, merd ja metsa. Nüüd kujutage ette 20 labradori ja kuldset retriiverit sellel maastikul ringi jooksmas. Ilus pilt!

Juuli viimasel nädalavahetusel said Eesti Retriiverite tõuühingu korraldatud laagris, Kurkses kokku retriiverid. Paik oli ideaalne koertelaagri pidamiseks – seal olid olemas plats treenimiseks ja mängudeks, kohad telkimiseks, pikk rannariba, kus vett armastavad labradorid koos ühe kuldse retriiveritüdrukuga end pidevalt jahutamas käisid, ja lõkkekoht.

Laager algas võistlustega – koerad pandi lõngajuppide otsa, hambusse küpsisepakk ja peremeestele anti lõua alla tennisepall ja jalgade otsa suur must kilekott. Uuh, ja siis jooksma! Peale mänge, lõunasööki ja esimest sotsialiseerumist külastas retriivereid koerteõpetaja Sirje Vets, kes rääkis koerte õpetamise meetoditest ja veidi nende psühholoogiast. Et asi veel asjalikum oleks, tehti ka proovitrenn – kõik koerad pandi rihma otsa ja omanike kõrvale käima. Retriiverid on küll muidu ka imekiiresti õppust võtvad koerad, aga ma ei saa jätta kiitmata neid neljakuuseid väikesi labradorivääkse, kes näitasid üles ebaloomulikku intelligentsust ilma ühegi eelneva koolitunnita.

Sirje Vets rääkis ka koerte käitumisprobleemidest ja nende lahendamistest, koera aktiviseerimisest ja koolitamisest. Siis mingi juba kuluaarijuttu ajama ja kõik soovijad said küsida just neid ja nende lemmikut puudutavaid küsimusi.

Päeval pandi platsile üles ka aiad, mis meenutasid hobuste võistluste tõkkeid, torgiti maasse mingid kepid ja ehitati püüdlikult mustadest kilekottidest tunnel (mille üliagarad labradorid suure hooga veidi räsituks jooksid). Ahaa, agility! Sirje tutvustas seda koerte üha populaarsemaks muutuvat spordiala ja siis pandi kõik koerad hüppama ja ronima. Õpetati kuidas üht või teist agilitytakistust läbida. Suhteliselt varsti olid koerad oma omanikud väsinuks jooksutanud, aga kutsud ise oleks võinud veel mägesid paigast liigutada. Nii saadeti peremehed süüa tegema ja lõket ehitama ja mindi ise merele parte jahtima.

Pardid olid nutikad, hoidsid ise eemale, mii et jahist ei tulnud midagi välja, aga muu tegevuse puudumisel leidsid koerad üles kõige sopasemd kaldaäärsed, kus mudamaadlust pidada. Uskuge mind, ka kõige valgem ja elegantsem kuldne retriiver võib pärast sellist maadlust väga koomiline välja näha (ei midagi isiklikku, Kimmi)!

Retriiverid on tasakaalukad ja rahuarmastavad koerad. Seda said kõik kohalolnud kutsud ka võimaluse tõestada, ise vabalt ringi joostes. Mõni tüli tuli küll pruutide jagamise käigus ette, kuid need lahendati peremeeste poolt kiirelt.

Järgmisel päeval toimusid lastele näitusetrenn ja peale seda kohe junior handlerite võistlus. Kõik kaheksa last said ilusti hakkama. Loodame, et nii mõnedki neist ka suurtest võistlustest osa hakkavad võtma kui meie lootust andvad labradorihandlerid.

Siis võisteldi veel õhupallipuhumises, lapsed joonistasid pilte, mis samuti ära hinnati. Viktoriin, kus kõik küsimused olid retriiverite teemalised, näitas koerainimeste kõrgeid teadmisi retriiveritest. Ja siis oligi laager läbi.

ERTÜ tänab kõiki osavõtjaid, see nädalavahetus oli väga lõbus just tänu positiivsetele inimestele, kes oma abi ja osavõtuga kaasa aitasid.

Haita-Maarit Silk

ERTÜ liige

Categories: ühing

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2011/10/07

Comments are closed.