23. jaanuar, 2004

Mullu juulist alates Afganistanis olnud Jõhvi üksik-päästekompanii pommikoerajuht kapral Margarita Vilde ja must labrador Juht Alban saabusid rahvusvaheliselt missioonilt “Kestev vabadus” aasta lõpus. Siseministeeriumis 20. jaanuaril 2004.a. toimunud vastuvõtul avaldasid siseminister Margus Leivo ja Päästeameti peadirektor Mati Raidma tänu ja tunnustust Eesti Päästemeeskonna kuuele liikmele, kellele anti üle missioonimedalid, tänukirjad ja kingitused. Missioonimedalid said ka vaprad eriväljaõppe saanud pommikoerad Juht Alban ning saksa lamakoera Aryan.

24. detsembril 2003.a. koju saabunud Päästeameti demineerijad viibisid Afkanistanis rahvusvahelisel missioonil kokku viis kuud. Eestlaste peamiseks tööks oli pommiohutuskontrolli läbiviimine ja osalemise demineerimistöödel. Koostöös ameerikalstega tehti sel perioodil kahjutuks enam kui 4100 lõhkekeha: 714 erineva kaliibriga ja mootoriga raketti, 6 lennukipommi, 13 jalaväe- ja 163 miinipilduja miini, 917 kassettpommi ning 179 käsigranaati.

Margarita abikaasa Heiki Vilde kuulus koos pommikoerte Cheini ja Sammiga esimesse demineerijate gruppi, kes käis Afganistaanis missioonil aastal 2002.

Heiki Vilde ütles aasta lõpus ajalehele Põhjarannik, et riik, kes suunab oma demineerijaid ja pommikoeri välismissioonidele, võiks rohkem rõhku panna koerte ja demineerijate ettevalmistusele. “Häid pommikoeri on meil täpselt sama palju kui kaks aastat tagasi. Riik peaks omalt poolt vaeva nägema ning pommikoerajuhtide palka tõstma, et inimesed sellele tööle tuleksid. Koerte ja inimeste ettevalmistamise on aeganõudev protsess – ei saa võtta suvalist koera ja öelda, et nii, see ongi nüüd pommikoer.” (Põhjarannik 24.12.2003)

ERTÜ õnnitleb Margaritat ja Heiki Vildet ning nende väljakoolitatud tublisid pommikoeri järjekordse tulemusliku koostöö puhul – parimat õnne edaspidiseks!

Categories: töö ja koolitus

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2010/08/09

Comments are closed.