30. oktoober, 2004

Aeg: 30.10.2004.
Koht: Soodla.
Kohtunik: Ari Pekka Fontell, Soome.

Laupäeva, 30. oktoober 2004 (Soodla) läheb Eesti retriiverite ajalukku kui päev, mil toimusid esimesed retriiverite tõukatsed. Siinsete retriiverite tõuomadusi hindas kogenud Soome kohtunik Ari Pekka Fontell.

Osales 12 koera: kolm kuldset ja üheksa labradori retriiverit. Katse sooritas 6 koera – tulemus, mida võib lugeda igati heaks.

Sooritatud tõukatse saagiga:

Nimi Tõug Omanik Koerajuht
Hill Heights Ocean Princess
labradori retriiver
Evelin Heinlo Evelin Heinlo
Paunvere Duffy
labradori retriiver
Monica Sikk Monica Sikk
Stronglines Key Question
labradori retriiver
Koit Latik Koit Latik
Countrylove’s East Of Eden
labradori retriiver
Monica Sikk Monica Sikk
Mallorn’s Elysee
labradori retriiver
Haita-Maarit Silk Haita-Maarit Silk
My Brand Deep In Heart
labradori retriiver
Roberta Erelt Roberta Erelt

Mittesooritatud tõukatse saagiga:

Nimi Tõug Omanik Koerajuht
Mallorn’s Cloudberry
labradori retriiver
R. Kooli Riin Kooli

Neid koeri, kes olid edukale sooritusele väga lähedal, oli rohkemgi. Aga eks said kõik koerad ja nende juhid juurde huvitava kogemuse, õppisid ennast paremini tundma ning said teada, mis suunas edasi töötada.

Täname kohtunikku Ari-Pekka Fontelli, et ta oli nõus olema Eestis retriiverite esimeste ametlike tõukatsete kohtunikuks, Susanna Fontelli, kes Eesti koeri koolitas koos oma kuldse retriiveri Trine ja noore labradori Kallega.

Suur tänu kõigile neile inimestele, kellest igaüks andis oma panuse katsete toimumise õnnestumisse: aitäh Riin, Kristi, Koit, Teet, Gea, Lauri, Olavi, Rutt, Evelin ja Ott.

Pühapäeval õpetasid Fontellid, kuidas koera motiveerida, kuidas tema liikumist metsas suunata, kuidas teha koerale selgeks, mida temalt oodatakse, käemärkide õpetamist ning palju muud. Loodetavasti said kõik osalejad teada, mis suunas ja kuidas oma koera edasi koolitada.

Ari Pekka Fontell kinnitas, et Eestis toimunud katse on samasugune nagu Soomes tehtav katse, katse korraldus tasemel ning ja koerte eeldused ja ettevalmistus hea. Mis suunas retriiverite tõu- ja jahikatsed Eestis edasi arenevad, on ennekõike siinsete retriiveriomanike endi kätes. Tõukatse korraldajad tänavad kõiki vapraid osalejaid.

Monica Sikk, Infotoimkond

Categories: töö ja koolitus, tõukatse, tulemused

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2016/10/12

Comments are closed.