2. september, 2016

Eesti Labradori Retriiverite Tõuühing korraldab sel sügisel Läänemaal Mustjärve ääres selle aasta viimase retriiverite tõu- ja tasemekatse. Kohtunikuks on Vesa Hietikko (Soome). Tõukatse toimub laupäeval 8.oktoobril 2016.a ning tasemekatse pühapäeval, 9oktoobril 2016.a.

Lisainfo ja registreerimine:

E-mail: too(ät)labrador.ee.

ELRTÜ kodulehel: www.labrador.ee

Retriiverite tõukatse

Tõuomaste instinktide test, kus saavad osaleda üle 8 kuu vanused retriiveri tõugu koerad. Katse eesmärgiks on hinnata, kas koera iseloom on omane retriiveri tõule ning kas koeral on eeldusi, mis võimaldavad teda koolitada pisisaagi toomiseks ja/või retriiverite jahikatseteks. Katse koosneb neljast osast: sotsiaalsuse hindamine, veetöö, otsing ja jälg. Retriiverite tõukatset on võimalik läbida kas saagi või dummyga. Saagiga katsel kastutatakse veetööl parte, maatööl vareseid ning jäljel küülikut.

Tõukatse saagiga sooritanud koer saab taotleda rahvusvahelise FCI töösertifikaadi, mis annab õiguse registreerida koera kõigil näitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada rahvusliku ja ka rahvusvahelise välimikutšempioni tiitli. Tõukatse dummyga sooritanud koer saab taotleda rahvusliku töösertifikaadi, mis annab õiguse registreerida koera rahvuslikel-, rühma- ja erinäitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada vaid EST V CH tiitli.

Retriiverite tasemekatse

On mõeldud retriiverite tõukatse läbinud koertele ning selle eesmärgiks on hinnata koera suutlikkust toimida kasutuskõlbiku jahikoerana (juhitavus, sõnakuulelikkus, iseseisev töö) retriiverile tüüpilises jahiolukorras.

Katse on üles ehitatud pidades silmas, et sooritatavad ülesanded vastaksid võimalikult palju tõelisele jahiolukorrale. Katsetel antakse koerale vastavalt tema oskustele järk (I, II, III) ja võistlemine toimub kolmes klassis – alg, ava ja võitjaklassis ning järgmisse klassi pääsemiseks tuleb saavutada võisteldavas klassis I järk. Katsel kasutatakse saaki.

Edukatel koertel on võimalik saada Eesti Retriiverite Töökatsete Tsempioni (EST RT CH) tiitel, mis omistatakse koerale, kes on saanud tasemekatse võitjaklassis kolm I järku ning lisaks saanud erinäituselt vähemalt hinde “hea”. Koerad, kellele on juba omistatud FCI liikmesriigi retriiverite töökatsete tšempioni tiitel, vajavad EST RT CH tiitli saamiseks võitjaklassist ühte I järku.

Categories: tasemekatse RTT, töö ja koolitus, tõukatse

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2016/09/26

Comments are closed.