21. veebruar, 2016

ERTÜ korraldab laupäeval, 30. aprillil mitteametliku retriiverite töökatse (RWT/working test) ning pühapäeval 1. mail töökatse koolituspäeva. Kohtunik ja koolitaja on Julia Veršinina Moskvast. Koht: Kauksi, Ida-Virumaa.

Lisainfo: tel +372 5804 8468.

Retriiverite töökatse

Retriiverite töökatse ehk Working test (RWT, Soomes NOWT) on Suurbritannias ja Euroopas populaarne retriiverite võistlusala, kus hinnatakse koerte töötahet dummyde retriivimisel.  Working test koosneb neljast ülesandest, mis on kõigile tasemeklassis osalejatele ühesugused. Working testi reeglid kinnitab iga FCI liikmesriik ise, kuid üldised hindamispõhimõtted on kõigil samad ning tulenevad FCI rahvusvaheliste Working Test´i eeskirjadest (IWT).

Reeglid:

Grupiteening pühapäeval, 1. mail

Maksimaalselt saab osaleda 10 koeraga osalejat. Võimalik tulla ka kuulama.

Treeningul kasutatakse dummysid ning põhiliselt keskendutakse järgmisele:

  • Vile peale peatumine.
  • Koera juhtimine (koera kontrollimine ülesande täitmise ajal).
  • Otsingualalt otsing.

Filmimine on keelatud.

Registreerimine SIIN

Registreerimine lõpeb 10. aprillil 2016 (või kuni kohti jätkub). Osavõtt ainult eelnevalt registreerunutele.

Osalemistasu

Tasuda Eesti Retriiverite Tõuühingu arvele EE842200221014171209.

  • 35 €: koolituspäeval osalemine koos koeraga / ERTÜ ja teiste Eesti retriiverite ühingute liikmetele 30 €.
  • 20 €: osalemine ilma koerata / ERTÜ ja teiste Eesti retriiverite tõuühingute liikmetele 15 €.

Võimalus jääda ööbima

Kauksi puhkemaja: www.kauksipuhkemaja.ee.

Hind 20 €, mis sisaldab ühe inimese majutust ja hommikusööki. Koerte eest lisatasu ei võeta. Lisaks saab tellida lõunasöögi (4€ või õhtusöögi (6€).

* Palume märkida kõik majutust ja toitlustust puudutavad soovid registreerimislehele.

Treener Julia Vershinina

Minu esimene labrador Banzai tuli minu ellu 2002. aastal. Aasta peale seda nägin oma koera nii õnnelikuna tema esimese saagiga ja nii sai minust retriiverite töökatsete ning treeningute andunud fänn. Hakkasime Banzaiga käima Soomes treeningutel ja katsetel.

Banzai on Venemaa töötšempion. Soomes jäi tema karjääri kõrghetkeks I järk algajate klassis (koer oli juba 7-aastane). Vaatamata tema väikestele saavutusele olen ma talle tänulik, sest just tema juhatas mind töökatsete maailma. Minu teine koer Shmell (Polarfischer Dumlbedore) on 3,5-aastane tööliini labrador, kellega oleme saavutanud Venemaa töötšemioni tiitli, ta on Soome meister saagivõistlusel, Soome meister Field Trial’is. Peale CACIT saamist 2014. aastal Soomes on ta ka Int. FT CH.

Me osaleme nii saagiga kui dummyga töökatsetel. Meie arvel on üle 10 working testi tulemuse erinevatest riikidest (Soome, Tsehhi, Austria). Kõige kuulsam võit oli Soomes 2012a.

Teiste koerte treenimisega alustasin 2010a. Praegu treenin koeri oma koolis Jaroslavi regionaal ühingus (Praktilise jahi ühing, nataska.ru), nimetasin kooli oma koera Shmelli järgi. Minu koolitusvõtted põhinevad koera positiivsel motiveerimisel kasutades võimalikult vähe sundi ja korrigeerimist.

Ootan huviga kohtumist Eesti koerte ning nende omanikega.

Lugupidamisega,

Julia Vershinina

Categories: töö ja koolitus, töökatse RWT

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2016/08/15

Comments are closed.