10. mai, 2011

Allikas: ERR.

Tallinnas koguti Euroopa päeva tähistamisel raha selleks, et kaks pimedat üliõpilast saaks endale ringiliikumiseks vajaliku juhtkoera.

Eesti Lions-klubide korraldatud heateo festivalil Tammsaare pargis sai raha annetada ja ka ostude eest saadud tulust läks osa heategevusse, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Raha koguti kahel eesmärgil. Esimene ja täna olulisem oli Lions-klubi soov aidata kahel pimedal üliõpilasel – Maarjal ja Ališeril saada endale juhtkoer. Teine eesmärk oli toetada andekaid lastekodulapsi kunstiõpingutel.

Targa juhtkoera saamine ei ole kuigi lihtne ega ka odav.

“Koertekasvatus on päris kallis. Kogu protsess kestab ligi neli aastat ja üks koer maksab 6000 eurot. Aga me proovime seda kümmet protsenti kätte saada,” lausus Eesti Lions-klubi piirkonnakuberner Vello Tamm.

Juht- ja abikoerte kooli juhatuse esimees Mati Malm selgitas, et juhtkoera hankimist toetab ka riik, kuid sellest rahast ei piisa, et pime saaks endale juhtkoera, kes on talle suureks abiks, et oleks võimalik iseseisvalt ringi liikuda.

“Kui me arvestame, et ühe juhtkoera koolitamismaksumus on 6000 eurot ja tehnilise abivahendi puhul peab tulevane vastutaja katma ise vastavalt hinnale kas 10 või 20 protsenti, siis tehes väiksese arvutuse, saab igaüks välja arvutada, kui suur on summa, mida tulevane omanik peab välja käima, et koer endale saada,” märkis Malm.

Vello Tamm ütles, et tunda on, kuidas järjest rohkem on neid inimesi, kes soovivad nõrgemaid aidata.

Juhtkoerte osmist saab edasi toetada, helistades heateo telefonile.

[related-posts]

Categories: juhtkoer, töö ja koolitus, varia

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2017/05/21

Comments are closed.