28. December, 2011

Seoses üleminekuaja lõppemisega ja mitmete õigusaktide kehtetuks muutumisega muutuvad alates 01.01.2012 nõuded koertega liikumisel EL liikmesriikide vahel ja nende importimisel EL välistest riikidest.

Uuest aastast ei ole enam nõutud, et Eestist:

ReisimineÜhendatud Kuningriiki, Iirimaale, Maltale ja Rootsi Kuningriiki viidavatel koertel oleks verest määratud marutaudi antikehade tiiter. Samuti on tühistatud karantiininõue;

Ühendatud Kuningriiki, Iirimaale ja Maltale viidavatel koertel oleks tehtud kirpude vastane töötlus;

Muutunud on ka koerte ehhinokokkoosi tõrje tingimused. Nimelt ei ole Rootsi Kuningriiki viidavatel koertel ussitõrje enam nõutav. Küll aga peab ussitõrje olema tehtud Ühendatud Kuningriiki, Iirimaale, Maltale ja Soome viidavatel koertel. Ecchinococcus multilocularise vastane ravim peab olema manustatud vähemalt 24 tundi, kuid mitte rohkem kui 120 tundi enne kavandatavat sisenemist nimetatud liikmesriikidesse.

Samuti muutuvad ühendusevälistest riikidest sisse toodavate koerte imporditingimused ning näidissertifikaatide mudelid. Uute sertifikaatide kohaldamise üleminekuaeg kestab kuni 30.06.2012.

Lisainfo

Asjakohased õigusaktid: Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määrus nr 998/2003, Euroopa Komisjoni delegeeritud määrus nr 1152/2011, Euroopa Komisjoni rakendusotsus nr 2011/874.

Üldinfo lemmikloomadega liikumise kohta on leitav www.vet.agri.ee/?op=body&id=57">siit.

Categories: tervis, varia
Viimane uuendus: 2022/10/18

Comments are closed.