Allikas: Kuldsete Retriiverite Tõuühing

Hotspot kaelal

Hotspot kaelal

Praeguste ilmadega on sagenenud hotspoti esinemise sagedus kuldsetel ja koertel üldse. Hotspot on tüüpiline naha infektsioon koertel, kes armastavad vett ja kellel on tihe aluskarv. Samuti loetakse hotspoti soodustavateks teguriteks lisaks ujumisele veel sooja ja niisket ilma.

Sümptomid

Põhiliselt levib hotspot kõrvade ümbruses ja kaelal. Hotspoti iseloomulikuks tunnuseks on nahale tekkiv roosakas märg laiguke. Kui märkate oma koeral läbi karvade kumavat roosat/erepunast kohati ka turses laiku, on põhjust kiiresti arsti poole pöörduda. Hotspot võib levida minutitega.

Tekitaja

Hotspoti põhjustab bakter Staphylococcus intermedius, mis ka tavaliselt elab nahapinnal. Hotspoti soodustavaks teguriks peetakse niiskust. Just seetõttu on retriiveri tihe aluskarv soodsaks kasvulavaks bakterite levikul.

Üldjuhul põhjustab koer endale hotspoti tekkimise. Pärast ujumist koera nahk sügeleb, ja koer kas püherdab või kratsib end tagumiste käppadega kaela ja kõrva ümbert, kriimustades küünega nahka. Mõned koerad võivad saada endale hotspoti igal suvel.

Ennetamine ja ravi

Hotspoti tekkimist saab ennetada, kui kõrvade alt ja kaelalt fileerimiskääre kasutades karvkatet vähemaks lõigata. Suvel on kasulik igapäevaselt kontrollida koera kõrvade ja kaela ümbrust.

Juhul, kui märkate märga roosat laiku, eemaldage koheselt sellelt kohalt karvad ja parem on kui lõikate veidi rohkem laigu ümbert karva ära (vältimaks laigukese suurenemist) ning puhastage antiseptilise lahusega ning peale võib panna ka haavasalvi.

Hoidke koera eemale veest, seest veega kokkupuutumine ainult soodustab hotspoti levikut.

Paari nädala pärast hakkab karvkate lõigatud kohal taastuma ja võitluse hotspotiga võib selleks korraks lugeda lõppenuks.

Viimane uuendus: 2011/06/26