23. March, 2018

Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühing korraldab maikuus ametlikud tõu-ja tasemekatsed retriiveritele, samuti toimub ka harjutuskatse. Koht: Saare järv, Jõgevamaa.

01.05.18 retriiverite tõukatse harjutuskatse. Kohtunik/treener: Külli Laur, Eesti.

26.05.18 retriiverite tõukatse (saagiga katse, dummydega katse). Kohtunik: Ari-Pekka Fontell, Soome.

27.05.18 retriiverite tasemekatse. Kohtunik: Ari-Pekka Fontell, Soome.

INFO ja registreerimine:

Mis on tõukatse?

Tõukatse saagiga sooritanud koer saab taotleda rahvusvahelise FCI töösertifikaadi, mis annab õiguse registreerida koera kõigil näitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada EST CH tiitli. Tõukatse dummyga sooritanud koer saab taotleda rahvusliku töösertifikaadi, mis annab õoguse registreerida koera rahvuslikel-, rühma- ja erinäitustel kasutusklassi ning võimaldab kinnitada EST CH tiitli

Retriiverite tõukatse puhul on tegemist tõuomase testiga. Tõukatsel saavad osaleda üle 8 kuu vanused koerad. Katse eesmärgiks on hinnata, kas koera iseloom on omane retriiveri tõule ning kas koeral on eeldusi, mis võimaldavad teda koolitada pisisaagi toomiseks ja/või retriiverite jahikatseteks. Katse koosneb neljast osast: sotsiaalsuse hindamine, veetöö, otsing ja jälg. Retriiverite tõukatset on võimalik läbi viia kas saagi või dummyga.

Mis on tasemekatse?

Retriiverite tasemekatse on mõeldud retriiverite tõukatse läbinud koertele ning selle eesmärgiks on hinnata koera suutlikkust toimida kasutuskõbliku jahikoerana (juhitavus, sõnakuulelikkus, iseseisev töö) retriiverile tüüpilises jahiolukorras.

Katse on üles ehitatud pidades silmas, et sooritatavad ülesanded vastaksid võimalikult palju tõelisele jahiolukorrale.

Katsetel antakse koerale vastavalt tema oskustele järk (I, II, III) ja võistlemine toimub kolmes klassis- alg, ava ja võitjaklassis ning järgmisse klassi pääsemiseks tuleb saavutada võisteldava klassi I järk.

Koht:

Jõgevamaal Saare järve ääres. Ligipääs vaid lõuna suunast (vt allpool).

Categories: tasemekatse RTT, tõukatse, tulekul
Viimane uuendus: 2018/03/23

Comments are closed.