28. august, 2011

Täna, 28. augustil on viimane päev registreeruda 1.oktoobril 2011 Tartu maakonnas Kõrvekülas toimuvale retriiverite erinäitusele, mida hindavad Beppe Masia ja Elena Caselori Videsott Itaaliast ning Maret Kärdi Eestist. Kõige viimaseks registreerumise päevaks on 4. september. Kiirustage!

Näituse info:

www.retriiverid.ee/naitused/tulekul-retriiverite-erinaitus-1okt2011/">

Tel 53 457 359 (Kertu Tombak), e-post www.retriiverid.ee/naitused/tulekul-retriiverite-erinaitus-1okt2011/">naitus@retriiverid.ee.

Kohtunikest

Beppe Masia

Beppe Masia on Itaalia Retriiveriklubi president. Koos Nadia Masiaga kasvatavad nad Põhja-Itaalias labradore (kennelnime Masialab all), olles ka ühed vanimatest labradorikasvatajatest Itaalias. Nende koerte sugupuudest leiab nimesid vanadest Inglise liinidest nagu Poolstead, Sandylands, Lenches ja veel teistestki, kuid kõige enam on nende liine mõjutanud Rocheby kasvanduse koerad Inglismaalt. Rocheby’st on pärit ka mitmed Masiadele kuuluvad koerad.

Beppe Masia on lisaks välimikukohtunikuna tegutsemisele ka Field Triali ehk meie-mõistes “tasemekatse” kohtunik. Masiade kennelis elab lisaks näitusekoertele ka mitu tööliini koera, kellega harrastatakse Field Trialit. Itaalia FT tšempioniks on õnnestunud saada lausa kahel neile kuulval koeral: Waterfriend No Way ning Waterfriend Lovebuster, kellest viimane on ka Prantsuse FT tšempion. Kasvandikest ollakse eriti uhked It Sh Ch Masialab Niceshadow üle.

Dr. Elena Casolari Videsott võttis vastu oma esimese pesakonna (saksa lambakoerad), kui ta oli vaid 12-aastane. Elena kuulus loomaarmastajate perekonda ja ka tema isa enne teda oli veterinaar. Pärast isa surma 1974. aastal päris Elena isale kuulunud Alpi takshagija tõugu koera (Alpenlaendische Dachsbracke), kes oli toodud Austriasse, et päästa laviinide alla lõksu jäänud haavatud loomi. Elena alustas 70ndatel väikesearvuliselt nende koerte aretamist ning mitmetest tulid ka näitusetšempionid.

Casolari koerad

1991. aastal kohtus Elena läbi juhuse retriiveritega ja loomulikult armus ta neisse koheselt. Omades lõpuks musta isast labradori ning emast kuldset retriiverit alutas ta labradoriga metsatreeninguid ning kuldsega näitustel käimist. Elena avastas aga et talle olid mõlema tõu puhul sattunud väga head liinid ning ta alustas ka nendega aretustööd planeerides pesakonna iga aasta või paari tagant. Eriti uhke on ta emase labradori Ft It Ch Tally-ho dei Casolari ja kuldse retriiveri It Sh Ch Golden Art à Rochelle dei Casolari üle.

Ta räägib sageli “nad”, kuna see kõik sai võimalikuks tänu heade sõprade koostööle, kes aitasid teda ning hoolitsesid mõnede ta koerte eest.

2011.aasta suvel plaanib Elena kasvatada üles oma viimase pesakonna. Mis põhjusel? – Eks ikka vanuse tõttu.

Elena Casolari Videsott valiti Itaalia Retriiveriklubi presidendiks 2008. aastal ning ta juhtis seda 2 aastat.

[related-posts]

Categories: erinäitus, näitus

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2016/10/12

Comments are closed.