4. september, 2011

Täna, 4. septembril, on viimane päev registreeruda retriiverite erinäitusele, mis toimub 1. oktoobril’11 Tartu mk-s Kõrvekülas. Kiirustage, retriiveriomanikud!

Kohtunikud:

  • Beppe Masia (kennel Masialab, Itaalia) – labradori retriiverid.
  • Elena Casolari Videsott (kennel dei Casolari, Itaalia) – kuldsed retriiverid.
  • Maret Kärdi (Eesti) – kõik ülejäänud retriiverid ja BIS.

Korraldaja: Eesti Retriiverite Tõuühing.

CaramiraNäituse komitee jätab endale õiguse vajadusel kohtunikke muuta.

Näituse sponsor on Caramira.

Registreerimine

Saada järgmised dokumendid:

Postiga: Ranna tee 1a- 9, 51008 Tartu või e-mailiga: naitus@retriiverid.ee.

NB! Arvesse lähevad ainult õigeaegselt saabunud dokumendid ja laekumised!

Registreerimistasud

Tasu maksta täissummas Eesti Retriiverite Tõuühingu arvelduskontole 221014171209 Swedbank’is. NB! Kindlasti kirjutada nimi välja.

ERTÜ/EKRÜ liikmele: Mitte-liikmele:
Kuni 28.08.2011 29.08-04.09. Kuni 28.08.2011 29.08-04.09.
Beebi, kutsikas, veteran 13 € 25 € 16 € 25 €
Koer * 20 € 45 € 23 € 45 €
Üle 10 a veteran Tasuta
Järglaste klass Tasuta
Kasvatajaklass Tasuta
Saarmasaba võistlus Tasuta
Paaride võistlus 5 €

* 2 EUR soodustus igale omaniku järgmisele koerale juhul, kui esimese koera eest ei ole registreeritud beebi-, kutsika- või veteraniklassi hind.

Reklaam kataloogis: hindade ja muu info suhtes palume ühendust võtta Triinu Laansaluga triinu@merrilow.ee. Reklaamide esitamise tähtaeg on 04.09.2011.

Orienteeruv ajakava

Koerte hindamine algab kell 10. Lisavõistlused algavad orienteeruvalt kell 16.00.

Tegemist on drive-in näitusega, mis tähendab, et koerad peavad saabuma näitusepaigale 30 minutit enne hindamise algust ning võivad lahkuda kohe pärast hindamist juhul, kui koer ei osale rühmavõistlustel.

Vaktsineerimisnõuded

Näitusel järgitakse Eesti Kennelliidu poolt määratud null. Näitusele tuleb kindlasti kaasa võtta vaktsineerimispass, mis tõendaks tehtud vaktsineerimisi!

Info

Tel 53 457 359 (Kertu Tombak), e-post naitus@retriiverid.ee ning koduleheküljel www.retriiverid.ee.

Kohtunikest

Beppe Masia

Beppe Masia on Itaalia Retriiveriklubi president. Koos Nadia Masiaga kasvatavad nad Põhja-Itaalias labradore (kennelnime Masialab all), olles ka ühed vanimatest labradorikasvatajatest Itaalias. Nende koerte sugupuudest leiab nimesid vanadest Inglise liinidest nagu Poolstead, Sandylands, Lenches ja veel teistestki, kuid kõige enam on nende liine mõjutanud Rocheby kasvanduse koerad Inglismaalt. Rocheby’st on pärit ka mitmed Masiadele kuuluvad koerad.

Beppe Masia on lisaks välimikukohtunikuna tegutsemisele ka Field Triali ehk meie-mõistes “tasemekatse” kohtunik. Masiade kennelis elab lisaks näitusekoertele ka mitu tööliini koera, kellega harrastatakse Field Trialit. Itaalia FT tšempioniks on õnnestunud saada lausa kahel neile kuulval koeral: Waterfriend No Way ning Waterfriend Lovebuster, kellest viimane on ka Prantsuse FT tšempion. Kasvandikest ollakse eriti uhked It Sh Ch Masialab Niceshadow üle.

Dr. Elena Casolari Videsott võttis vastu oma esimese pesakonna (saksa lambakoerad), kui ta oli vaid 12-aastane. Elena kuulus loomaarmastajate perekonda ja ka tema isa enne teda oli veterinaar. Pärast isa surma 1974. aastal päris Elena isale kuulunud Alpi takshagija tõugu koera (Alpenlaendische Dachsbracke), kes oli toodud Austriasse, et päästa laviinide alla lõksu jäänud haavatud loomi. Elena alustas 70ndatel väikesearvuliselt nende koerte aretamist ning mitmetest tulid ka näitusetšempionid.

Casolari koerad

1991. aastal kohtus Elena läbi juhuse retriiveritega ja loomulikult armus ta neisse koheselt. Omades lõpuks musta isast labradori ning emast kuldset retriiverit alutas ta labradoriga metsatreeninguid ning kuldsega näitustel käimist. Elena avastas aga et talle olid mõlema tõu puhul sattunud väga head liinid ning ta alustas ka nendega aretustööd planeerides pesakonna iga aasta või paari tagant. Eriti uhke on ta emase labradori Ft It Ch Tally-ho dei Casolari ja kuldse retriiveri It Sh Ch Golden Art à Rochelle dei Casolari üle.

Ta räägib sageli “nad”, kuna see kõik sai võimalikuks tänu heade sõprade koostööle, kes aitasid teda ning hoolitsesid mõnede ta koerte eest.

2011.aasta suvel plaanib Elena kasvatada üles oma viimase pesakonna. Mis põhjusel? – Eks ikka vanuse tõttu.

Elena Casolari Videsott valiti Itaalia Retriiveriklubi presidendiks 2008. aastal ning ta juhtis seda 2 aastat.

[related-posts]

Categories: erinäitus, näitus

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2015/11/21

Comments are closed.