26. november, 2004

Suvel hakkas kehtima töökatsete nõue kõigile töö/jahikoertele EST V CH tiitli kinnitamiseks. Käesolev nõue puudutab ka kõiki retriiverite tõugusid.

Töökatseks retriiveritele loetakse käesoleval ajal vaid jahikatseid (veelinnu katse, verejälg), mida Eestis korraldab Eesti Jahikoerte Tõuühing. Arvesse lähevad ka ametlikud jahikatsed, mis on sooritatud mõnes teises riigis ning on aktsepteeritud vastava riigi kennelorganisatsiooni poolt. Jahikatsed annavad õiguse osaleda koeral näituel kasutusklassis.

ERTÜ ja EKRÜ liikmetest on moodustatud töögrupp, kes koostöös EJS-i ja Eesti Jahikoerte Tõuühinguga hakkab töötama välja töökatsete arendamise ettepanekuid, mis esitatakse siis üldkoosolekule ning seejärel EKLile.

Samuti taotleb töögrupp Soome Kennelliidult tunnustust Eestis sooritatud tõukatsetele, et selle diplomiga koerad võiksid osaleda Soomes NOME ja MEJA sarjas ning kvalifitseeruda Soome CH tiitlile.

Töögrupi moodustavad ERTÜ liikmed Evelin Heinlo, Koit Lattik, Riin Kooli-Kõnnussaar, Monica Sikk, Kätlin Tammann, Eesti Kuldsete Retriiverite Tõuühingu liikmed Mairi Siimon (ka ERTÜ liige), Ingrid Hein ning Piret Jõhvik klubist Kuldsed Sõbrad.

Categories: jahikatsed, näitus, tasemekatse RTT, töö ja koolitus, tõukatse

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2015/12/09

Comments are closed.