30. mai, 2002

Osales 40 kutsikat: 1 kiharakarvaline, 6 kuldset ja 33 labradori retriiverit vanuses 2 kuni 12 kuud.

Osalejate arv oli kaks korda suurem võrreldes möödunud aastaga.

Kohtunik oli Timo Penttinen (kennel Hill Height’s) Soomest.

Kuna enamikule osalejaist oli see elu esimene näitus, ei pannud me võistlejaid pingeritta, vaid valisime igast vanusgrupist parima isase ja emase, vanusgrupi parima ja tõu parima kutsika.

Näitus algas tõututvustustega: nägime tiibeti spanjelit, iiri hundikoera ja Jack Russell terjerit – kõik Eestis vähelevinud tõud. Ka kiharakarvaline retriiver vajas tutvustust – Soomest toodud 8-kuune emane Vimpulan Uskalias Ulrika (kasvataja Paula Kasnanen- Koivuporras, omanik Kalvo Kriisk) on Eestis esimene selle tõu esindaja.

Kuuest kuldsest retriiverist vanuses 4- 12 kuud sai Tõu Parima tiitli Springisland Pocahontas, 4-kuune emane kutsikas (kasvataja Ivika Alliksaar, omanik Mairi Siimon).

Labradoridest oli noorimas vanusgrupis (2- 4 kuud) isastest parim Loresho Love Mail (kasvataja Annaliisa Harjukari Soomest, omanik H.-M. Silk ja Riina Koris), kes sai ka vanusgrupi parimaks. Emastest oli parim Forest Fan Flake Of Coconut (kasvataja Maarika ja Gustav Lauringson, omanik Raija Raun).

Loresho Love Mail & Forest Fan Flake Of Coconut

Loresho Love Mail & Forest Fan Flake Of Coconut

Nelja kuni kuue kuu vanustest oli esindatud vaid 1 emane kutsikas, kelleks oli 4 – kuune Reval Dream Destiny Light (kasvataja ja omanik Natalja Stankevits).

Vanusgrupis 6- 9 kuud oli isastest parim Desperaado (kasvataja Aivar Meister, omanik Marika Makstin), kes sai ka vanusgrupi parimaks. Emastest Mallorn’s Arctic Bramble (kasvataja Anu Honkapirtti Soomest, omanik A. Honkapirtti ja H.-M. Silk).

Vanusgrupis 9-12 kuud võistlesid ainult isased kutsikad, parimaks sai Reval Dream Cardinal Bartolomeo (kasvataja Natalja Stankevits, omanik Jüri Niin).

Tõu Parimaks sai Soomest toodud 3 – kuune isane kutsikas Loresho Love Mail.

Loodame, et kõik osalejad ja pealtvaatajad jäid toreda kevadpäevaga rahule. Täname meie toredat kohtunikku Timo ja ringisekretär Margitit, proua Katrin Tilka firmast Dimela, mis sponsoreeris meid Specificu toidukottidega ning kataloogi koostajat Häli, ühtlasi ka kõiki osalejaid ja korraldajaid.

Kohtumiseni järgmisel aastal!

Maarika Lauringson

Categories: kutsikate ja veteranide show, näitus

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2015/11/20

Comments are closed.