15. March, 2011

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, string given in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/plugins/responsive-lightbox/includes/class-frontend.php on line 1491

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, string given in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/plugins/responsive-lightbox/includes/class-frontend.php on line 1703

Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, string given in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/plugins/responsive-lightbox/includes/class-frontend.php on line 1891

Siledakarvaline retriiver, 9-aastane Sh Ch Vbos The Kentuckian, koduselt Jet, krooniti maailma suurima koertenäituse “Crufts 2011” võitjaks! Jeti omanik on Jim Irvine Shotimaalt Edinburgh’st.

Viimati võidutses retriiveri tõugu koer Cruftsil 31.aastat tagasi, 1980.aastal, kelleks oli samuti siledakarvaline retriiver – Shargleam Blackcap. Huvitavaks teeb mõlema koera võidu asjaolu, et Shargleam Blackcap on Jet’i otsene esivanem.

Varasemad retriiveritest näituse võitjad on olnud vaid labradorid: Cheveralla Ben Of Banchory 1937.aastal ja Bramshaw Bob 1933. ja 1932.aastal.

Palju õnne tublidele Eesti koertele!

Eesti retriiveritest sai parima tulemuse Kersti Pajule ja Merike Kallele kuuluv Portugalist toodud emane kuldne retriiver Royal Duchess De Boscardini, koduselt Laura, kes saavutas juuniorklassis 2.koha 29 emase juuniori seast!

Parim Eesti koer oli Kristiine Uspenskile kuuluv ja Ello Pulki kasvatatud samojeedi koer Pilgrimage Snow Ball, koduselt Yeti, kes oli tõu parim ja rühmavõistluse II!

Cruftsi näitusest

Crufts on Inglismaal toimuv maailma suurim igal aastal aset leidev rahvusvaheline koertenäitus, mis toimub juba alates 1891.aastast. See aasta tähistab näitus oma 120ndat sünnipäeva. Näitus on ära jäänud vaid I ja II maailmasõja ajal.

Nimetus Crufts on tulnud näituse asutaja, “koera kookide” (küpsiste) müüja, Charles Cruft’i järgi.

Cruftsil osalemiseks peab koer saavutama teatud kindlal rahvusvahelisel näitusel tiitli parim emane või parim isane või parim juunioremane või parim juuniorisane. Cruftsi kvalifikatsiooninäituseks on näiteks ka “Eesti Võitja”.

  • Tänavune näitus toimus 10.-13. märtsil 2011 Birminghami NEC näitusehallides.
  • Kokku osales 21 422 koera eri riikidest.
  • Külastajaid oli ca 138 000.
  • Neljal näitusepäeval oli peale erinevate tõugude võimalik veel jälgida agility, kuulekuse, lendpalli ja paljude teiste alade võistlusi ning demonstratsioone.
  • Näitust korraldab Inglismaa kennelorganisatsioon The Kennel Club.
Categories: näitus, rahvusvaheline näitus, varia
Viimane uuendus: 2022/10/18

Comments are closed.