12. veebruar, 2010

Mis teeb tõust unikaalse? Kuigi standardites rõhutakse värvile, karvale, iseloomule ja teistele välistele omadustele, on selge, et olulisi faktoreid, mis eristavad üht tõugu teisest, on rohkem.

Geneetiline koodistik, mis annab igale kondile tema suuruse ja kuju, luude proportsioon üksteise suhtes ja musklid, mis toetavad olulisi funktsioone, on need, mis tegelikult määravad tõu tüübi. Lihtsamalt öeldes, iga tõug on väikese varbakondini unikaalne.

See ühetunnine PowerPointis illustreeritud loeng aitab koeraentusiastidel mõista ja tõlkida üldist tõukirjeldust, aru saada, kuidas üks või teine tõug on üles ehitatud – ja milleks. Kui põhiline tõutüübi ehitus on selge, saab välist väljanägemist kergemini ära tunda ja hinnata. Peamised põhimõtted, millest juttu tuleb, kehtivad iga tõu ja standardi puhul. See lai ülevaade annab aluse arutlusele spetsiifiliste tõugude üle.

Teine osa esitlusest on sügavam uurimus labradori retriiveri vormi ja funktsiooni üle. Oma tundlikust ninast tema unikaalse saba tipuni on labrador ehitatud selleks, et spetsiifilisi ülesandeid hiilgavalt täita. Kui saame aru nende funktsionaalsete omaduste põhjusest,on standardis olevat kirjeldust lihtsam kohaldada koerale.

  • miks on labradoril lühike saba?
  • kuidas koera koonu pikkus mõjutab tema kasutusomadusi ja iseloomu?
  • miks labradoridel ei ole kitsast vöökohta?

Loeng toimub interaktiivse arutelu formaadis ja lihtne esitus teeb sellest ühtlasi informatiivse ja meelelahutusliku. Võta kaasa avatud meel, huumorisoon ja seiklushimu, nad leiavad head rakendust!

Maureen Gamble

Esitleja: Maureen Sullivan Gamble, RN MA. Maureen on näitustel esitlenud, treeninud ja aretanud koeri 40 aastat. Tema NIMLOTH kennelist on tulnud tšempione neljas tõus ja rühmavõitjaid kolmes. Olgugi, et ta on olnud händleriks tõugudele peaaegu igast grupist, on ta nüüd süvenenud kohtunikutööle (lemmiktõudeks sporting breeds). Ta on olnud kaasautor mitmel tehnilisel alal ja loeb loenguid mitmetel erinevatel nii inimeste kui loomade tervist puudutavatel teemadel.

Koht ja aeg: Arigato seminariruum, Rannamõisa tee 3 (Haabersti Rimi vastas), 27. veebruaril kell 2010, kell 12:00.

Pikkus: Kaks tundi koos lühikese pausiga.

Registreerimine ja hind: meilile maarit@mybrand.ee või tel +372 50 40 116. Hind on 125.- krooni, mille saab tasuda kohapeal sularahas.

Categories: aretus, retriiverite tõud, tervis, varia

Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/single.php on line 39
Viimane uuendus: 2015/11/20

Comments are closed.