Allikas: nimekirja koostas oma ja teiste kasvatajate kogemuste põhjal Krista Tooming www.rogerwiek.com

Siin on ära toodud valik vahendeid, mis kasvatajal enne koera sünnitust võiksid valmis varutud/vaadatud olla.

Auto

Hoia oma auto valmis juhuks, kui sul on vaja kiiresti arsti juurde sõita. Ideaalis on sul keegi, kes juhib samal ajal kui sina tegeled koeraga. Võta kaasa mõned rätikud, sest on üsna tavaline, et sünnitus algab autosõidu ajal. Peaksid kaitsma oma auto vaipu ja istmekatteid linade või riietega, mida saab pesta. Ole kindel, et auto on tangitud. Kui on vaja kiiresti arsti juurde saada, ei taha sa viivitada veel autot tankides. Kui sul pole kedagi, kes juhib, hoolitse, et sul oleks suur puur, kus koer ja sõidu ajal sündinud kutsikat saaksid turvaliselt olla.

Pesakast

Külgedega kast, kus koer saaks ennast mugavalt sirutada. Tema ja kutsikad elavad pesakastis esimesed nädalad peale sünnitust. Pesakastil peaksid olema turvaääred, et kaitsta kutsikaid selle eest, et ema neide otsa heidab. Pesakasti suurus sõltub koera mõõtudest

Ajalehed

Kogu varuks hea hulk ajalehti. Neid on hea sünnituse ajaks kasti panna. Kui paberid määrduvad, on mugav panna uus kiht puhtaid pabereid peale ja kui kõik on möödas saab lihtsalt kogu kasti ära koristada.

Prügiämber

Hoia prügiämber käepärast sünnituse ajal ja kutsikate kasvamise ajal. Usu – kutsikad tekitavad OHTRALT prügi!

Paberrätikud

Vaata ülalt!!

“Inkubaator”

Vajad väiksemat kasti käepärast, kuhu panna sündinud kutsikad ajaks, kui ema sünnitab järgmist kutsikat. Sa ei soovi, et kutsikad külmetaks või et ema neile peal astuks kui poemimiseks paremat asendit otsib. Pane kasti riide alla soojavee purgid (pudelid), siis on kutsikatel soe. Jälgi, et nad ennast ei kõrvetaks, purgid olgu riidega kaetud. Puhas pesukorv sobib selleks otstarbeks hästi ja seda on lihtne kanda, kui on vaja kutsikaid arsti juurde viia

Teravad käärid

Nabanööri lõikamiseks.

Antiseptik

Nabanööri puhastamiseks peale lõikamist.

Nabaklambrid

Nabanööri kinnisurumiseks enne selle läbilõikamist. See aitab vähendada verejooksu peale nabanööri läbilõikamist.

Hambaniit

Nabanööri kinnisidumiseks peale selle läbi lõikamist.

Kummikindad

Kasuta neid, kui aitad kutsikatel ilmale tulla ja kardad muidu julgelt tegutseda.

Digitaalne kraadiklaas

Ema temperatuuri kontrollimiseks enne ja pärast sünnitust.

Taskulamp

Tundub, et kutsikad sünnivad alati keset ööd. Kui sul on vaja viia ema välja oma toimetusi tegema, pead hoidma teda enese lähedal ja teda jälgima. Hea tugev taskulamp on sellisel juhul abiks, et mõni kogemata sündinud kutsikas märkamata ei jääks.

Rihm ja kaelarihm

Samal põhjusel kui ülalpool. Kui viid ema välja rihma otsas, on vähem ohtu, et ta pimedusse ära kaob ja kuskile põõsasse sinu teadmata mõne kutsika poetab.

Kell

Et jälgida sünnitusele kuluvat aega ja vahet kutsikate vahel.

Märkmik

Et talletada detaile – sünniaeg, kaal, mis värvi pael sai kaela jne jne.

Erivärvilised lõngad/paelad

Et eristada kutsikaid. Seo lõdvalt iga kutsika kaela ümber eri värvi pael kui kaalud ja kontrollid neid peale sündi. Lõng on vastupidavam, kui punud sellest pehmed paelad.

Toidukaal

Kutsikate kaalumiseks peale sündi ja edaspidi.

Ventilaator

Kui ilm on väga kuum, peab ventilaator käepärast olema. See on rohkem ema kui kutsikate jaoks. Ära pane ventilaatorit puhuma otse kutsikate peale, pigem peab ta liigutama õhku pesakasti kohal. Kui ema väga lõõtsutab, pane ventilaator peale sünnituse lõppu nii üles, et ta saaks ennast jahutada ja olla mugavalt kutsikatega.

Pesakasti tekid või katted

Sel ajal kui kutsikad on veel pesakastis, vajad pesakasti tekki või madratsit. Pesakatet on vaja vahetada vähemalt korra päevas, sõltuvalt sellest, kui hästi ema kutsikate ja enese järelt kasib. Suurepärase pesakatte saab, kui õmmelda fliisi tagaküljele käterätt, mis on pesakasti suurune. Seda saab pesta ja pleegitada, et hoida pesakast puhtana. Ära pane pesakatteid enne pesakasti kui sünnitus on möödas. Samuti on abi apteegis müüdavatest hoolduslinadest, mis “töötavad” pampersite põhimõttel.

[related-posts]


Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/page.php on line 33
Viimane uuendus: 2012/12/10