” src=”http://www.retriiverid.ee/wp-content/uploads/2010/07/super-kutsikas-e1314790566575-150×150.jpg” alt=”,,Ma ei tea maailmast veel midagi”” width=”150″ height=”150″ />

Autod, millega sõidame peavad olema kaetud vähemalt kohustusliku liikluskindlustusega.Tihti hangitakse juurde ka kasko kindlustus riskide minimeerimiseks. Inimestel on haigekassa, kuhu iga kuu tehakse sissemakseid, et oleks olemas tervisekindlustus. Paljud on lisaks sõlminud ka elukindlustuspoliisi. Kas loomade kindlustamise võimalused on olematud? Vastuseks on, et ei ole, kuid võimalused on oluliselt piiratumad, kui eelmainitud juhtudel.

Loomade kindlustust pakub momendil Eestis vaid IF Eesti Kindlustus ja Ergo Kindlustus. Kindlustada saab vaid tatoveeringu või mikrokiibiga märgistatud loomi. Valida saab erinevate kindlustuspakettide vahel ja kuumaksed algavad mõnest eurost kuus. Koeri ja kasse saab kindlustada alates 4. elukuust kuni 8. eluaastani. Üle teatud eurose kindlustussumma korral peavad loomal olema tõupaberid.

Kui Euroopas on suurem osa lemmikloomadest kindlustatud, siis Eestis on kindlustatud lemmikuid veel vaid 500 ümber. Populaarseimad kindlustatud tõud on saksa lambakoer, labradori retriiver ja kuldne retriiver ning üle 90 protsendi sõlmitud lepingutest on koerte kindlustamiseks. Kindlustada on võimalik ka põllumajandusloomi.

Hinnake loomaga seotud riske ja pere finatsilisi võimalusi juhuks, kui lemmikuga tuleb õnnetuse või haiguse tõttu ootamatult veterinaaride poole pöörduda. Kui mitmetuhandene ootamatu õnnetusjärgne raviarve lööb eelarvesse tõsisemat sorti augu tuleks kindlasti lemmiklooma kindlustust kaaluda. Kindlasti oleks mõistlik teenistus- või jahikoerte kindlustamisele mõtlemine, kuna nende koerte töö on kõrgendatud riskiga ja õnnetused kahjuks suhteliselt sagedased.

Kuna loomadel ei ole haigekassat, siis lemmikloomakindlustus on siinkohal ainsaks võimaluseks raviarvete kompenseerimiseks. Ning kui olete planeerinud koera või kassi kindlustus sõlmida, tuleks kindlasti lugeda läbi kogu „peenes kirjas” sätestatu ja küsida kindlustajalt lisaküsimusi erinevate juhtumite puhuks.

Riskide valik:

  • Hukkumine haiguse ja õnnetusjuhtumi tagajärjel
  • Vargus
  • Röövimine
  • Kadumine
  • Ravikulud
  • Jahi- või teenistuskoera väärtuse vähenemine
  • Loomaomaniku reisitõrge
  • Loomaomaniku vastutuskindlustus
  • Kuulutamine ja leiutasu

Loe lisaks:


Warning: Undefined variable $u_date in /data01/virt4399/domeenid/www.retriiverid.ee/htdocs/wp-content/themes/Erty/page.php on line 33
Viimane uuendus: 2022/10/18